subra.pl zarządzanie należnościami

zarządzanie należnościami


Optymalne rozwiązania w zakresie windykacji, faktoringu, finansowania oraz obsługi prawnej przedsiębiorstw.

Kupno wierzytelności

Sprzedaż wierzytelności to najprostszy sposób na szybkie uzyskanie środków finansowych, zamrożonych w fakturach, których termin płatności już minął.

W przypadku faktur już wymagalnych jest to możliwość uwolnienia środków i dysponowania nimi swobodnie w bieżącej działalności. Jeśli wierzytelność jest odpowiednio udokumentowana oraz spełnia warunki kwalifikujące ją do nabycia, przedstawiamy propozycję kupna, umożliwiającą uzyskanie środków finansowych w relatywnie krótkim czasie. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązanie było korzystne zarówno dla naszego klienta jak i dłużnika. Opinia prawna dokumentacji oraz ocena ryzyka są podstawowymi kryteriami wyceny wierzytelności. Oczywiście jako, że każdy przypadek jest inny kryteria oceny wierzytelności są w każdym przypadku dostosowywane do potrzeb transakcji.

Istnieje możliwość sprzedaży pojedynczej wierzytelności bądź całego pakietu, co skutkuje szybkim uzyskaniem środków finansowych, możliwością pokrywania zobowiązań, nabywania nowych partii towarów czy realizacji inwestycji.

Pieniądze dają wolność wyboru, a nie przymus wyboru i pytanie – co zapłacić w pierwszej kolejności.

Wszyscy wiemy jak w naszym kraju funkcjonują „łańcuszki płatności” – ja nie płacę, bo mnie jeszcze nie zapłacili. Jednak taka sytuacja jest groźna dla przedsiębiorcy, chociażby ze względu na m.in. utratę rabatów za terminowe płatności, a przede wszystkim naraża na utratę wiarygodności płatniczej. W przypadku zainteresowania ofertą kupna wierzytelności prosimy o kontakt w celu omówienia każdej konkretnej sytuacji i ewentualnych szczegółów transakcji.

„Jeśli chcesz pozbyć się kłopotliwego gościa, pożycz mu pieniądze.”

Benjamin Franklin

Windykacja
należności

Sprzedaż wierzytelności to najprostszy i najszybszy sposób na poprawę płynności finansowej, uwarunkowany jednak wieloma czynnikami.

więcej informacji

Obsługa prawna
przedsiębiorstw

Zarządzanie należnościami to szereg przemyślanych i skalkulowanych decyzji, które mają zapobiec utracie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

więcej informacji

Faktoring oraz
finansowanie

Jednym z kluczowych wyzwań dla każdej firmy jest znalezienie i wykorzystanie źródeł finansowania adekwatnych do możliwości oraz planów biznesowych

więcej informacji

Restrukturyzacja
przedsiębiorstw

Kryzys w firmie to prosta droga do jej upadku – nie jest to odkrywcze, ale niestety nader często widoczne objawy problemów są świadomie ignorowane.

więcej informacji


dane kontaktowe

Biuro Warszawa:
Telefon: 22 299 19 76
E-mail: biuro@subra.pl
Biuro Śląsk:
Telefon: 32 307 46 45
E-mail: biuro@subra.pl

zostaw wiadomość

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Z NASZEGO DOŚWIADCZENIA

Zarządzanie kryzysowe

Firma produkcyjno – sprzedażowa, ściśle uzależniona od sezonowości, produktowo stargetowana na klientów wymagających, z odpowiednio wysokimi dochodami oraz specyficznymi zainteresowaniami swego czasu ikona w  branży. Jednak rynek jest dynamiczny, pojawiło się kilka dużych podmiotów – marek docierających do klientów być może z gorszym jakościowo produktem, jednak tańszym, dostępnym dla każdego. Dobra strategia marketingowa i PR sprawiły, że udział w rynku naszego klienta znacznie się zmniejszył, a co za tym idzie, spadły obroty, pojawiły się problemy z płatnościami, wezwania do zapłaty, egzekucje komornicze. Pierwszą myślą jaka pojawiła się w firmie to:” przeszliśmy już niejedno, teraz też damy radę”. Jednak same intencje i myślenie magiczne nie rozwiązały problemu. W tym momencie pojawiła się konieczność skorzystania z usług firmy takiej jak nasza. Była to trudna praca , zmiany wymagał prawie każdy obszar w firmie, jednak pomimo początkowych oporów zarząd w pełni współpracował. Dzięki temu udało się zrestrukturyzować firmę, uspokoić sytuację, przekierować i wypracować dobrą strategię na przyszłość

więcej informacji