subra.pl zarządzanie należnościami

Jesteśmy specjalistami w zakresie


windykacji, restrukturyzacji, upadłości, finansowania.
Zadzwoń lub napisz, a my znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Windykacja należności

Windykacja należności to, przede wszystkim, pomysł na rozwiązanie problemu, czasami też wypracowanie porozumienia między dłużnikiem a wierzycielem. Zablokowanie działalności operacyjnej dłużnego podmiotu nie zawsze pomoże w spłacie zadłużenia.

Umiejętne zarządzanie należnościami zapewnia bezpieczeństwo finansowe przedsiębiorstwa oraz zwiększa jego konkurencyjność. Firma, która właściwie i systemowo prowadzi politykę monitorowania należności, reaguje we właściwym czasie na wszelkie zaburzenia w tym obszarze. Swobodniej rozwija swoją podstawową działalność, zwiększając przewagę nad konkurencją. Zarządzanie wierzytelnościami nie musi kojarzyć się z typową firmą windykacyjną, która ma jedynie za zadanie odzyskać należności dostępnymi prawnie środkami.

Szczególnie wrażliwym zjawiskiem dla przedsiębiorcy jest nieregulowanie zobowiązań przez kontrahentów. Prowadzi to do tzw. „reakcji łańcuchowej”, w wyniku której podmioty nie otrzymują zapłaty od swoich dłużników i same również nie regulują swoich zobowiązań. W efekcie wierzyciel staje się dłużnikiem, a funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest zaburzone.

Bezpośrednie kontakty z dłużnikiem, mające na celu ustalenie harmonogramu spłaty i ewentualna obsługa sądowo-egzekucyjna, dają spodziewane efekty w postaci spłaty zadłużenia.

Współpraca z podmiotem profesjonalnie zajmującym się zarządzaniem wierzytelnościami rozwiązuje ten problem. Monitoring płatności, zwracanie szczególnej uwagi na nietypowe zachowania płatników, reagowanie w porę, pozwala unikać np. przedawnienia wierzytelności. Ocena kondycji finansowej kontrahenta oraz analiza prawna posiadanej dokumentacji są podstawowymi czynnościami jakie wykonuje firma przyjmująca zlecenie. W przypadku braku zapłaty ze strony kontrahenta firma zewnętrzna jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

„W gruncie rzeczy okazuje się, że pilnowanie pieniędzy jest bardziej kłopotliwe niż ich zdobycie.”

Michel Eyquem de Montaigne

WINDYKACJA
NALEŻNOŚCI

Sprzedaż wierzytelności to najprostszy i najszybszy sposób na poprawę płynności finansowej, uwarunkowany jednak wieloma czynnikami.


OBSŁUGA PRAWNA
PRZEDSIĘBIORSTW

Zarządzanie należnościami to szereg przemyślanych i skalkulowanych decyzji, które mają zapobiec utracie płynności finansowej przedsiębiorstwa.


FAKTORING ORAZ
FINANSOWANIE

Jednym z kluczowych wyzwań dla każdej firmy jest znalezienie i wykorzystanie źródeł finansowania adekwatnych do możliwości oraz planów biznesowych


RESTRUKTURYZACJA
PRZEDSIĘBIORSTW

Kryzys w firmie to prosta droga do jej upadku – nie jest to odkrywcze, ale niestety nader często widoczne objawy problemów są świadomie ignorowane.dane kontaktowe

Biuro Warszawa:
Telefon: 22 299 19 76
E-mail: biuro@subra.pl
Biuro Śląsk:
Telefon: 32 307 46 45
E-mail: biuro@subra.pl

zostaw wiadomość

Podaj swój numer telefonu lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Z NASZEGO DOŚWIADCZENIA

Faktoring oraz finansowanie

Nasz klient z branży obuwniczej miał ciekawy biznesplan oraz szerokie kontakty. Niestety dobry pomysł to nie wszystko. Brakowało mu środków na zakup towaru od zagranicznego dostawcy oraz utrzymanie płynności finansowej. Podjęliśmy wyzwanie. Dzięki wykreowaniu przez nas niestandardowych rozwiązań i znalezieniu odpowiedniej instytucji finansowej mógł zrealizować pomysł na biznes i rozwinąć swój startup. Aktualnie po kilku latach działalności ma mocną pozycję rynkową i plany dynamicznego rozwoju.

więcej informacji